• Převodovky Sixta

    Stále více zákazníků se na nás obrací tak neváhejte ani Vy a pomůžeme vám závadu odstranit. Jak se provádí opravy vymontovaných převodovek atd.? Co stojí samosvorné diferenciály Škoda 742? Co způsobuje hluk u 6-ti stupňových převodovek nebo závada na spojkovém systému? Číst více
  • 1

Vaše nejčastější otázky

Jak se provádí opravy vymontovaných převodovek atd.?

Neopravujeme vozidla ale pouze vymontované převodovky, Haldex spojky, převodovky DSG, mechatroniky atd. Díly přivezete bez oleje, na povrchu čisté.  V případě oprav mechatronik nebo převodovek DSG zašlete předem kompletní výpisy z diagnostiky, včetně všech bloků naměřených hodnot. Ve většině případech provádíme opravy na počkání cca.4h, pokud není nutno strojně opravovat skříň převodovky. Netýká se oprav převodovky DSG nebo mechatroniky Na veškeré opravy, dáváme záruku dle platného zákona.

Co stojí samosvorné diferenciály Škoda 742?

Jedná se o lamelový oboustranný diferenciál jak pro suché hnací hřídele, tak pro mokré poloosy. Cena je 24 000 Kč a máme je trvale skladem. Ostatní samosvorné diferenciály stojí od 25 000 Kč až 32 000 Kč bez DPH.

Co způsobuje hluk u 6-ti stupňových převodovek nebo závada na spojkovém systému?

Odpověď: Jedná se o poškození skříně převodovky od kuličkového ložiska. Tato závada způsobuje tyto poruchy

1. hluk ve volnoběžných otáčkách

2. hluk při přeřazování rychlostí ( většinou 5-tá rychlost)

3. vozidlo má tendenci po vyšlápnutí spojky se samovolně rozjíždět

4. hlukové projevy při ubrání plynu

5. na místě nejde vyřadit Z nebo 1 rychlost.

V servisech Vám doporučí opravu výměnou skříně převodovky, což je pro zákazníka velmi drahé (25 000,- Kč podle typů i více). Moje firma uvedenou závadu opravuje tak, že nikdy více již nedojde k poškození skříně převodovky. Cena za práci a materiál je 9 000,- Kč (v ceně opravy je kompletní kontrola převodovky).

Po tel. objednání (602 382 109) trvá tato oprava převodovky cca.4h. - na počkání.